Yarıyıl Tatilinde Stajyer Öğrenciye Ücret Ödenirmi?

Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğünün ilgili yazısının 12. maddesinde ders yılı içinde İşletmelerde Beceri Eğitimi gören öğrencilerin yarıyıl tatilinde ücretli izinli sayılmaları gerektiği ve sigorta ödenmemesi bildirilmiştir. Bu kararla hiçbir stajyer, yarı yıl tatilinde staja gitmeyecektir.

Bu nedenle Mesleki Açık Öğretim Lisesi dahil öğrencilerin 1.Dönem sona erdiğinde, İşletmede Beceri Eğitimleri de ilk dönem için sona erer.

İşletmelerde Meslek Eğitimi 2. dönem pazartesi günü  okulların açılmasıyla tekrar başlar.

2021 yılı Asgari ücrete yapılan zam dolayısıyla 01.01.2021 tarihi itibariyle öğrenciye ödenecek ücret ve devlet katkısı payları değişmiştir. Buraya tıklayarak yeni ücretleri öğrenebilirsiniz.