İşyerlerinin Stajyer Alırken Aradıkları 10 Şey!

Stajların meslek lisesi öğrencilerine, üniversite öğrencilerine veya yeni mezunlara çok faydalı olabileceği bir sır değil. Stajın faydaları arasında gerçek dünya deneyimi, mesleki bağlantılar, üniversite kredisi (eğer bir okul veya sınıf bunu tanıyorsa) ve nakit para (bunun ücretli bir staj olduğu varsayılarak) yer alır. Tüm bu olumlu noktalar göz önüne alındığında, imrenilen bir stajyerliğe (veya gerçekten herhangi bir stajyerliğe) girmenin her yıl daha rekabetçi olmaya devam etmesi şaşırtıcı olmamalıdır. Üniversitedeyken ücretli staj yapma şansına sahip olan ve artık işine yardımcı olacak stajyerleri işe alabileceği bir konumda bulunan bir Ceoya,  Tecrübelerinden dolayı  “stajyer alırken nelere dikkat edersiniz?” diye sorulmuş. Her ne kadar tüm yöneticileri temsil etme iddiasında olmasa da, herhangi bir stajyer aşağıdaki on şeye dikkat ederse büyük fayda sağlayabileceğini belirtmiştir. Bunlar her zaman dikkati çeken sorular ve öğelerdir. Staj teklifi ile kibar bir reddetme ar…
Devamını Oku about İşyerlerinin Stajyer Alırken Aradıkları 10 Şey!
  • 0

Ulusal Staj Programı

Gençlerimizin fırsat eşitliği çerçevesinde ve liyakat esaslarına uygun olarak kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Ulusal Staj Programı (USP) başlatılmıştır. Program aracılığıyla; şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi bir değerleme yöntemi ile gençlerimizin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması, kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj imkânının zorunlu staj gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. (daha&helliip;)
Devamını Oku about Ulusal Staj Programı
  • 0

Staj başvurusu nasıl yapılır

Üniversite ve Meslek lisesi öğrencilerinin Kariyer basamaklarına sağlam bir adım atmak için ilk fırsat olan iyi bir şirkette staj yapmak herkesin en büyük hedeflerinden biri olmalıdır. İlk adımda iyi bir şirkette staj yapmak kariyerinizin geri kalan sürecinde önemli bir etkiye sahiptir. Sitemizin amaçlarından bir taneside  böyle bir fırsattan daha kolay haberdar olmanız için alanınızla ilgili bir şirketi kolay bir şekilde bulmaktır. (daha&helliip;)
Devamını Oku about Staj başvurusu nasıl yapılır
  • 1